Facebook
Konkurs fotograficzny

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym. Prześlij nam ciekawe zdjęcia atrakcyjnych miejsc w Polsce i wygrywaj cenne nagrody!


więcej...

Konkurs filmowy

Obejrzyj inspiracje do brania udziału w wydarzeniach atrakcyjnych dla turystów aktywnych. Przekaż swój film w innym ciekawym temacie. Każdy film będzie zgłoszony do konkursu. Autor filmu najlepszego w danym roku wygra tablet.

więcej...

Pobierz bezpłatnie
Ankieta

Najdłuższy szlak konny w Europie

Łódzki Szlak Konny jest najdłuższą w Europie trasą dedykowaną turystyce konnej - jego aktualna długość to ponad 2000 km. Szlak powstał w ramach projektu „Turystyka w siodle - infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”.

Opis

Turystyka w siodle to aktywna forma wypoczynku i rekreacji na łonie natury, która dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń. Jej unikalny charakter polega na możliwości zwiedzania atrakcji turystycznych podróżując na końskim grzbiecie. Pozwala także na spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną podczas wspólnych rajdów i wycieczek.

Drogi Turysto,

Jesteś doświadczonym jeźdźcem, zaczynasz stawiać pierwsze kroki w jeździe konnej, a może po prostu chcesz aktywnie i ciekawie spędzić czas?

Łódzki Szlak Konny dostarczy Ci końskiej dawki przygody. Zapraszamy!


Końska dawka przygody

Najdłuższy w Europie

Łódzki Szlak Konny jest najdłuższą w Europie trasą przeznaczoną dla miłośników turystyki konnej i aktywnej, którego długość   liczyła w momencie pierwszego oznakowania trasy 1817 km. Szlak został podzielony na dwie pętle: zewnętrzną - 49 odcinków o łącznej długości 1461 km, wewnętrzną - 12 odcinków o łącznej długości 356 km. Ułatwi Ci to planowanie trasy oraz dostosowanie jej długości do Twoich umiejętności i kondycji.

Z inicjatywy lokalnych ośrodków jazdy konnej szlak wydłużył się o ponad 200 km nowych tras i aktualnie jego długość przekroczyła 2000 km.

Najdłuższy szlak konny w Europie w samym sercu Polski

Atrakcje turystyczne

Trasa Łódzkiego Szlaku Konnego zapewni Ci dostęp do ponad 200 ośrodków jeździeckich oraz ponad 1000 atrakcji turystycznych na terenie całego województwa łódzkiego. Dzięki temu podróż w siodle pozwoli Ci poznać bogactwo przyrodnicze, kulturalne i historyczne okolicznych terenów.

Turystyka i rekreacja na Łódzkim Szlaku Konnym

Jeździectwo

Łódzki Szlak Konny oraz baza istniejących ośrodków jeździeckich pozwoli Ci na niezwykłą przygodę z koniem, zarówno w wymiarze rekreacyjnym, turystycznym i sportowym. Bez względu na to, czy zaczynasz przygodę z końmi, czy jesteś profesjonalnym jeźdźcem - szlak umożliwia różne formy spędzania czasu w siodle.

Bezpieczeństwo

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, które funkcjonują w ramach Łódzkiego Szlaku Konnego, zapewnią najwyższy standard bezpieczeństwa podróży. Twoje położenie może być monitorowane dzięki zastosowaniu narzędzi i systemu GPS, a w razie potrzeby informacja o wypadku szybko trafi do okolicznych służb ratunkowych.

Miejsca postojowe

W ramach budowy infrastruktury Łódzkiego Szlaku Konnego na trasie powstało nowych 21 miejsc postojowych. Zostały wyposażone we wszystko to, co niezbędne w czasie postoju i odpoczynku, m.in. koniowiązy, wodopoje i miejsca popasu dla koni, wiaty, toalety. W Łagiewnikach pod Łodzią powstał specjalny kompleks pełniący funkcję Centrum Zarządzania Szlakiem. Wzdłuż lub w pobliżu trasy, położonych jest ponad 200 ośrodków jazdy konnej oferujących również usługi noclegowe i gastronomiczne.

„Hubal” patronem szlaku

Patronem Łódzkiego Szlaku Konnego jest Henryk Dobrzański ps. Hubal, który wraz ze swym oddziałem wsławił się bohaterską postawą podczas II wojny światowej. Postać ta ściśle łączy się z tradycjami jeździeckimi województwa łódzkiego i tworzy jego historyczną tożsamość.

Innowacyjność

Łódzki Szlak Konny dzięki połączeniu walorów turystycznych województwa łódzkiego i rozbudowanej bazy ośrodków jeździeckich z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznym, infrastrukturą oraz oznakowaniem będzie unikatowym produktem turystycznym. Kluczowy będzie też jego ponadregionalny charakter, o którym decyduje dobre skomunikowanie z innymi obszarami Polski, a także wielojęzyczność informacji, adresowana do turystów zagranicznych.

Łódzki Szlak Konny powstał w ramach projektu „Turystyka w siodle - infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”, którego beneficjentem jest Województwo Łódzkie. Jest on współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 

konska_dawka_przygody.jpg
film.jpg

Filmowa impresja o turystyce i rekreacji
na Łódzkim Szlaku Konnym

Łódzki Szlak Konny
Film promocyjno-informacyjny

 

Portal Turystyki Aktywnej „W siodle” powstał właśnie z myślą o Tobie. Znajdziesz na nim wszelkie potrzebne Ci informacje oraz łatwo i szybko zaplanujesz swoją wymarzoną podróż. Odwiedź ciekawe miejsca, poznaj lokalną historię i kulturę oraz poczuj bliskość przyrody na najdłuższym szlaku konnym w Europie.

Wykorzystaj technologię ICT, smartfona i nawigację GPS.

36_e-uslugi.jpg
04_spacer.jpg
E-usługi w turystyce i kulturze
w województwie łódzkim
Spacer interaktywny po mapie cyfrowej
Łódzkiego Szlaku Konnego

Dokumenty